Vazba - jak na to?

vazbu i tisk závěrečné práce si můžete objednat na prodejně nebo online, vše zvládneme i expres

Jak postupovat, když chci objednat vazbu DP - nejlevnější varianta?

Začněte objednáním desek na vazbu  3 a více dnů před požadovaným termínem vyzvednutí. Při objednání je třeba uvést, jakou chci barvu desek a potisku, kolik bude práce obsahovat listů (výběr dle rozsahu v objednávkovém formuláři) a vzor potisku desek. Desky připravíme a ty pak na Vás čekají, dokud nedodáte obsah, který do nich svážeme do druhého dne.


Jak objednat vazbu?

Máte 2 možnosti. Osobně v naší prodejně, rádi Vám přitom zodpovíme všechny dotazy ... a nebo on-line přes formulář Objednávka vazby diplomek.


Co když nestíhám objednat desky předem?

Nevadí, práce vyrobíme v kratším čase např. do druhého dne nebo tzv. expres cca do 1 hodiny  včetně tisku. Pouze ve dnech tzv. deadlinů se tento interval může prodloužit díky závěrečnému finiši " vazeb na poslední chvíli".


Co když nevím, jak má vypadat potisk desek pro moji fakultu?

Žádný problém, využijte naše připravené šablony potisku vazeb pro jednotlivé univerzity a fakulty, které najdete pod odkazem VZORY POTISKU VAZEB. Sledujeme aktuální směrnice brněnských vysokých škol pro podobu závěrečných prací, disponujeme předepsanými fonty i novými logy univerzit. Máme vzory MU, VUT, MENDELU, VFU, UO a další střední i vysoké, státní i soukromé školy nejen v Brně.


Chtěl bych na desky potisk podle vlastního vzoru, který jsem si připravil...

Váš vlastní vzor rádi použijeme! Přineste jej, prosím, k vytisknutí na USB nebo rovnou na papíře. Při online objednávce vložte soubor s Vaším vzorem do příslušného pole v objednávkovém formuláři.


A co potisk hřbetu?

U nás bez problémů pro práce nad 60listů ...


Tisk práce samotné ...

Tisk prací provádíme na počkání. Výtisk si ihned zkontrolujete a předáte nám ke svázání do připravených desek.


Můžu si přinést vlastní výtisk práce?

Samozřejmě, podmínkou je, aby listy byly čisté, nepomačkané, nezdeformované a odpovídaly počtem i gramáží papíru zadání ve Vaší objednávce. Za to, že si přinesete vlastní výtisk, u nás nic nepřiplácíte!!!


Kdy je svázání práce zdarma?

Pokud Vám stačí práce svázat do desek do druhého dne od vytisknutí (předání), které se uskuteční nejpozději do 16-té hodiny toho dne, pak ji do desek svážeme zdarma a k vyzvednutí bude následující den od 7.00 hod. ráno. 


A co kroužková vazba, termovazba nebo nasouvací lišty?

Tyto vazby provádíme na počkání!


Jak přinést práci k tisku?

Rozhodně ve formátu .PDF, nerozhodí se Vám formátování, řádkování, okraje dokumentu a ani Vaše nervy.


Mám tisknout jednostranně nebo oboustranně?

Většinou tisknou studenti práce jednostranně. Samozřejmě lze i oboustranně, záleží na Vaší volbě nebo požadavcích Vaší fakulty ... ověřte si předem ve škole!


Co když chci práci vytisknout oboustranně?

Je třeba myslet na okraje a umístění čísla stránky! Vazba ve hřbetu zabere cca 1cm, tedy levý okraj musí být o 1cm širší než pravý. Pro oboustranný tisk tedy musí mít po sobě následující strany v dokumentu okraje střídavě : vlevo šiřší - vpravo užší a následující strana vlevo užší - vpravo širší atd.


Je nutná vyšší gramáž papíru?

Pro tisk prací standardně používáme xeropapír 80g/m2 vyšší kvality. Vyšší gramáž papíru 100 popř. 120g/m2 volí studenti převážně při oboustranném tisku. Tuto skutečnost je třeba uvést již při objednávání vazby, protože papír vyšší gramáže je silnější a musíme připravit širší hřbet ve vazbě. Pokud tuto skutečnost při objednání vazby neuvedete, nelze zaručit, že ve vazbě bude dostatečná rezerva na vložení silnějšího papíru a tisk budeme muset provést na klasický xeropapír.


Potřebuji tisk velkoformátových výkresů ...

Výkresy k tisku si předem vyexportujte do .PDF ve skutečné velikosti! Tiskneme ISO formáty i atypické rozměry výkresů do šíře 1067mm a délky 3200mm ... i barevně. Vše na počkání, výstup z plotru máte u nás pod kontrolou. Výkresy si můžete ihned oříznout a poskládat. 


Chci si vytisknout na samolepící papír...

Běžně tiskneme i na samolepící papír A4. Toho využívají především studenti VUT FAST pro polep papírových složek, které svazují do desek s tkanicemi.


Místo pevné vazby mám mít desky s tkanicemi...

Desky s tkanicemi používají převážně studenti VUT FAST nebo UNOB. Nabízíme je v černé či modré barvě, délku tkanic lze přizpůsobit i objemnějším pracem.


Můžu Vám práci nebo výkresy poslat na tisk on-line?

Určitě ano a to přes náš on-line objednávkový formulář Objednávka tisku. Pokud bude souborů více, rozložte je do více objednávek, popř. posílejte soubory přímo na náš mail info@umarecka.cz . 


Musím do textu vložit originál zadání...

Zadání vezměte s sebou, abyste si je po vytisknutí mohli vložit na příslušné místo ve Vaší práci. Pokud přinesete práci vytisknutou, dbejte na to, aby v ní zadání nechybělo.


Mám v práci i barevné strany, jak je vytisknout?

Naše tiskárny mají vlastní počítadla, která rozlišují počet barevných a černobílých stran v dokumentu. Dokument se tedy na tisk posílá vcelku a po vytisknutí se odečte stav počítadel pro černobílé a barevné strany. Upozorňujeme, že někdy se při exportu do formátu .PDF může stát, že obrázky, fotky, scany popř. šedé výplně tabulek atd., které vypadají černobíle rozpozná tiskárna jako barevný tisk. Můžete si sami předem spočítat, kolik stran ve vaší práci bude barevných a kolik černobílých a nahlásit počty obsluze. Pokud se ovšem tato čísla budou lišit od náhodného ručního přepočítání obsluhou, stanoví se cena za tisk dle obsluhy.


Práce je svázaná a já si našel chybu v textu, co teď?

Nezoufejte, jednotlivé listy i celou práci lze převázat, listy nahradit opravenými nebo je zcela odstranit nebo doplnit chybějící. Provádíme na počkání.

 

Potřebuji do vazby vložit přílohy - volné listy nebo poskládané výkresy

Ve hřbetu desek vyrobíme adekvátní prostor pro vložení příloh, jejichž počet nám předem sdělíte. Pokud vkládáte pouze volné listy A4 do 5-ti kusů, vlepíme do desek fóliovou kapsu, do které se listy vsunou. Tyto listy musí být oříznuté min. 2cm na delším okraji.


Co bych tak ještě mohl potřebovat?

Máme široký sortiment kancelářských potřeb, psací potřeby, papírové složky s klopami, euroobaly, spisové desky s tkanicemi, lepidla, nůžky, materiál pro kroužkovou vazbu, násuvné lišty na vazbu ... a mnoho dalšího, co by se Vám mohlo hodit.

... a k tomu všemu lze platit kartou a zaparkovat přímo před prodejnou!BAREVNÉ VARIANTY DESEK

KAPSY NA PŘÍLOHY